Skąd pozyskać finansowanie na bieżącą działalność i rozwój firmy – czyli o szczegółach działania faktoringu i nie tylko.
10-10-2022

Firmowe zakupy na raty

Istnieje co najmniej kilka sposobów finansowania prowadzonej działalności gospodarczej, a każdy z nich ma swoje wady i zalety. Do najpopularniejszych metod niewątpliwie zalicza się różne formy kredytowania, w tym również zakupy ratalne. Czy firmowe zakupy można finansować przy pomocy rat? Czy działają one analogicznie jak w przypadku rat dla osób fizycznych? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości związane z ratami na firmę.
Czytaj dalej
16-09-2022

Czym grozi nieopłacenie faktury?

Płynność finansową definiuje się jako zdolność do bieżącego regulowania własnych zobowiązań. Zdarzają się jednak sytuacje, które sprawiają, że przedsiębiorca nie jest w stanie w terminie opłacić zaległych faktur lub z różnych względów uchyla się od tego obowiązku. Jakie konsekwencje może rodzić taka sytuacja? W jakich przypadkach przedsiębiorca może kwestionować istnienie zobowiązania? Przedstawiamy, czym grozi nieopłacenie faktury i jak walczyć o zachowanie płynności finansowej.
Czytaj dalej